Fundacja Na Rzecz Perspektyw "CEL"
PIERWSI w Polsce udostępniliśmy badanie wykonywane metodą RT‐real time PCR!
Bezpłatnie testujemy służbę zdrowia na obecność wirusa SARS-CoV-2!
OBEJRZEĆ FILM
 
Walczyliśmy z koronawirusem
Nasza motywacja - Bezpłatne testy PCR dla każdego
W pierwszy dniach pandemii w Polsce laboratorium GeneMe z Gdańska wprowadziła do obrotu na terenie RP testy diagnostyczne w kierunku SARS-CoV-2. Testy produkowane w Polsce i sprzedawane przez GeneMe oparte są o technikę RT real time PCR i zostały zaprojektowane w oparciu o rekomendacje WHO.
Produkowane przez GeneMe testy posiadają kontrolę pozytywną, negatywną oraz kontrolę wewnętrzną testu, co gwarantuje najwyższą jakość przeprowadzanych analiz. Kontrola wewnętrzna oparta jest na ludzkim genie RnazyP i pozwala zweryfikować poprawność pobranego wymazu oraz brak inhibitorów w próbce. Ma to na celu eliminację wyników fałszywie negatywnych. Testy są zgodne z dyrektywą IVD (98/79/WE) oraz posiadają znak jakości CE. Weryfikacja czułości naszych testów została wykonana przy udziale Małopolskiego Centrum Biotechnologii UJ i prof. Krzysztofa Pyrć.

Jako Fundacja bezpłatnie testujemy służbę zdrowia na obecność wirusa SARS-CoV-2! Udostępniamy chętnym Polakom za zakup cegiełki możliwość testowania pod kątem obecności wirusa. Każdego dnia na terenie Polski jest 12 naszych wolontariuszy, którzy odbierają próbki i dostarczają materiał do laboratorium.
GeneMe opracowała i już produkuje testy na koronawirusa #terazpomoc
Żródło: LinkedIn GeneMe, FB GeneMe / terazpolska.pl
Coraz więcej laboratoriów przyłącza się do walki z koronawirusem. Podobnie zrobiło gdańskie laboratorium firmy GeneMe pod kierownictwem Kasjana Szemiako przy w wsparciu Instytutu Biotechnologii i Medycyny Molekularnej, kierowanego przez Dawida Nidzworkiego. GeneMe może realizować badania pod kątem obecności wirusa SARS-CoV-2 wykonywane metodą RT-real time PCR zgodnie ze wszystkim zaleceniami i wytycznymi WHO dot. badania nowego wirusa. Aktualnie laboratorium jest w stanie realizować ok. 600 badań na dobę i będzie starało się zwiększyć swoje możliwości. Badania będą wykonywane na zlecenie placówek medycznych we współpracy z Ministerstwem Zdrowia.
„Chcemy dołożyć swoją cegiełkę do walki z tym wirusem. Cały nasz zespół zdaje sobie sprawę z tego, jak kluczowe w tej chwili jest wykonywanie testów zarówno osobom z podejrzeniem choroby jak również personelowi medycznemu. Chcemy pomóc im w tym trudnym czasie i umożliwić częste wykonywanie badań, żeby jako osoby na pierwszej linii frontu mogli czuć się bezpiecznie”. – mówi dr Kasjan Szemiako, dyrektor ds. technologii.

Ruszyły prywatne testy na koronawirusa. Gdańska firma podała cenę

Żródło: wiadomosci.wp.pl/

Można samodzielnie przebadać się na obecność koronawirusa i to przy pomocy rekomendowanych przez WHO testów metodą RT-real time PCR. Test dostępny dla każdego wprowadziły firma GeneMe z Gdańska i Fundacja na Rzecz Perspektyw "Cel". Eksperci gotowi są przeprowadzać 600-1000 testów dziennie....

Osoby prywatne mogą już komercyjnie przebadać się na obecność koronawirusa!
Żródło: biotechnologia.pl/
27 marca br. gdańska spółka GeneMe z dumą ogłosiła, że przy wsparciu Instytutu Biotechnologii i Medycyny Molekularnej dołączyła do walki z koronawirusem. Co to oznacza? W laboratorium firmy opracowano testy do diagnostyki wirusa SARS-CoV-2, wykonywane metodą Real-time PCR przy pomocy zestawów diagnostycznych zgodnych z rekomendacjami WHO, posiadających certyfikaty CE i IVD. Testy zostały skutecznie zgłoszone do Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych (URPL), spełniając tym samym wymóg notyfikacji wyrobu medycznego do diagnostyki in vitro.

W odniesieniu do aktualnej sytuacji panującej w kraju firma w pierwszej kolejności zachęciła do kontaktu szpitale oraz stacje sanitarno-epidemiologiczne, gdzie zapotrzebowanie na badania jest obecnie największe, a czas odgrywa szczególną rolę (wyniki będą dostępne po 48 godzinach). Wyraziła także....


Ruszyły prywatne testy na koronawirusa. Gdańska firma podała cenę

Żródło: dziennikbaltycki.pl/

Geny tworzą wyjątkową historię każdego człowieka i, jak podkreślają przedstawiciele gdańskiego laboratorium GeneMe, nie trzeba się ich bać. To właśnie dlatego postanowili wykorzystać to, na czym znają się najlepiej, czyli naukę, i opracowali oraz wyprodukowali własne testy na obecność koronawirusa. – Dążymy do tego, żeby jak najwięcej osób mogło się zbadać – mówi Aleksandra Miedzianowska, dyrektor ds. operacyjnych GeneMe.


Koronawirus to groźny przeciwnik? Poradzimy sobie z pandemią?
Nawet groźnemu przeciwnikowi nie należy się poddawać. W walce z koronawirusem naszą bronią są testy i izolacja. Jeśli wszyscy będziemy zachowywać się odpowiedzialnie wytrwamy do czasu wynalezienia szczepionki.
Jak GeneMe walczy z koronawirusem?
Od samego początku pandemii staramy się walczyć tym, na czym znamy się najlepiej – nauką. Opracowaliśmy testy, jesteśmy ich producentem i wykonujemy badania. Dążymy do tego, żeby jak największa ilość osób mogła się zbadać.
Ile testów dziennie może wykonać GeneMe?
Aktualnie jesteśmy w stanie wykonywać 2 000 testów na dobę.

Udostępniliśmy możliwość bezplatnego testowania na koronawirusa
Bez wychodzenia z domu
Badanie wykonywane jest metodą RT‐real time PCR przy użyciu certyfikowanych zestawów diagnostycznych
, posiadających certyfikaty CE i IVD, zgodnych z zaleceniami i rekomendacjami WHO i Ministerstwa Zdrowia
#TwojePerspektywy

JESTEŚMY DUMNI Z NASZYCH ZAŁOŻEŃ I REALIZOWANYCH PROJEKTÓW

FUNDACJA
NA RZECZ PERSPEKTYW "CEL"

SIEDZIBA:
ul. Morgowa 1
04-224, WARSZAWA


KRS: 0000728626

NIP: 1132971474

REGON: 380021051

Oddział Gdynia:

ul.Bernarda Chrzanowskiego 8
81-338 Gdynia,Oddział Warszawa:
ul.Rozbrat 44A lokal 300
00-419 Warszawa


INFORMACJA BANKOTWA:

PLN: PL911140 2004 0000 32027954 6225
EUR: PL031140 2004 0000 39121103 6623
USD: PL181140 2004 0000 32121479 1372

Numer SWIFT/BIC: BREXPLPWMBK
mBank S.A. FORMERLY BRE BANK S.A. (RETAIL BANKING)


SUBSKRYBUJ NAS:

© All Rights Reserved. Acme Inc.
E-mail: fundacja@cel.org.pl
Made on
Tilda